«Τον άρχοντα τριών δει μέμνησθαι: Πρώτον ότι ανθρώπων άρχει. Δεύτερον ότι κατά νόμους άρχει. Τρίτον ότι ουκ αεί άρχει»

powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 30 Μαρτίου 2015

Δύο πρωταθλήματα σε μία μέρα για τον ΠΟ Μουδανιών

Ο ΠΟΜ (Παναθλητικός Όμιλος Μουδανιών) κατάφερε το Σάββατο 28 Μαρτίου, σε μία μέρα να κατακτήσει 2 πρωταθλήματα Χαλκιδικής, Κορασίδων και Παίδων.
Οι κορασίδες κέρδισαν στον τελευταίο αγώνα της σεζόν τον ΑΟ Σίθωνες Νικήτης με 54-28 και...

διατηρήθηκαν στην κορυφή, κερδίζοντας τον πρωτάθλημα. Τα κορίτσια με αυτή την νίκη απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο απέδειξαν σε όλους ότι άξιζαν την πρώτη θέση και δίκαια είναι πρωταθλήτριες.

Το παιδικό έπειτα από μία ακόμα εκπληκτική χρονιά, κέρδισε στον τελικό του Final 4 Χαλκιδικής τον ΑΟΝ Τρίγλιας με 84-61 και κατέκτησε αήττητο ακόμα ένα πρωτάθλημα. Στον ημιτελικό είχε επιβληθεί με 71-20 του ΑΟ Σίθωνες Νικήτης.

Τα παιδιά μας θα συνεχίσουν την πορεία τους και παρέα με τους εφήβους, επίσης Πρωταθλητές Χαλκιδικής, θα συμμετάσχουν στους Προκριματικούς του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος που διεξάγονται στην Θεσσαλονίκη και θα διεκδικήσουν την πρόκριση τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.